Klienci PKO BP atakowani przez hakerów | Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin – Polski Portal Bitcoin

Klienci PKO BP atakowani przez hakerów | Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin – Polski Portal Bitcoin

Bardzo często w mediach podkreśla się, że użytkownicy kryptowalut są atakowani przez hakerów. Niestety tego typu incydenty mają też miejsce w przypadku klientów banków. Doświadczyli tego klienci PKO BP. Klienci PKO BP i tajemnicze e-maile Ostatnio klienci PKO Banku Polskiego otrzymują e-maile z rzekomym potwierdzeniem transakcji. To pułapka hakerów. Do wiadomości cyberprzestępcy dołączają podejrzany załącznik,…

Bardzo często w mediach podkreśla się, że użytkownicy kryptowalut są atakowani przez hakerów. Niestety tego typu incydenty mają też miejsce w przypadku klientów banków. Doświadczyli tego klienci PKO BP.

Klienci PKO BP i tajemnicze e-maile

Ostatnio klienci PKO Banku Polskiego otrzymują e-maile z rzekomym potwierdzeniem transakcji. To pułapka hakerów. Fabricate wiadomości cyberprzestępcy dołączają podejrzany załącznik, które jest plikiem instalującym wirusa.

Przestępcy wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji, w których podszywają się pod PKO Monetary institution Polski. Email udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO. Otwarcie załącznika powoduje instalację złośliwego oprogramowania – dzięki temu przestępcy mają kontrolę nad komputerem ofiary – czytamy w komunikacie biura prasowego PKO BP.

Aby uniknąć infekcji, wystarczy nie otwierać i nie ściągać na nasz dysk pliku.

PKO BP prosi jednak o pilny kontakt z infolinią osoby, które otrzymały taką lub podobną wiadomość oraz kliknęły w link. Klienci banku mogą skontaktować się z instytucją korzystając z dwóch numerów telefonów:

  • 800 302 302 (dla numerów krajowych na terenie kraju),
  • + 48 81 535 60 60 (conclude połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych).

Co dzieje się po infekcji? Hakerzy od tego momentu posiadają już pełen dostęp conclude wszystkich zapisanych elementów, m.in. kontaktów, danych conclude logowania conclude bankowości internetowej czy wiadomość SMS. Mogą dzięki temu „opróżnić” nasz rachunek bankowy.

ING ostrzega przed… kryptowalutowymi oszustami

klienci pko

Co ciekawe, niedawno także monetary institution ING Monetary institution Śląski ostrzegał swoich klientów, ale nie tyle przed hakerami, co oszustami z rynku kryptowalut.

– Fałszywi doradcy inwestycyjni mogą próbować skontaktować się z Tobą telefonicznie, czy mejlowo. Aktualnie jednak najczęściej obserwujemy przypadki, w których to nasi Klienci, poszukując pomocy w inwestycjach, rozpoczynają współpracę z oszustami dobrze ukrywającymi swoje zamiary – tłumaczy monetary institution.

„Fałszywe firmy doradztwa inwestycyjnego, mogą Cię poprosić o udostępnienie poufnych danych, takich jak login i hasło conclude bankowości internetowej lub danych Twojej karty płatniczej. Aby pozyskać wrażliwe dane, mogą również poprosić Cię o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania na komputerze, takiego jak TeamViewer czy AnyDesk. Jeśli je zainstalujesz, oszuści będą mogli zdalnie obserwować wszystko, co się dzieje na Twoim monitorze i wpływać na działanie komputera (tzw. pulpit zdalny). Oszuści mogą również prosić Cię o podawanie im kodów z SMS-ów autoryzacyjnych lub o ich samodzielne wpisywanie, po to, by na przykład autoryzować wniosek o pożyczkę w banku”

– ostrzega instytucja.

Leave a Reply

%d bloggers like this: