Tahminleri Tutan Analistten: Bitcoin, Ripple, Ethereum ve EOS Tahmini – Kripto Koin

Tahminleri Tutan Analistten: Bitcoin, Ripple, Ethereum ve EOS Tahmini – Kripto Koin

Ayılar hala pazarın kontrolünü ellerinde tutuyor ve bu durum analistlerin Bitcoin (BTC) hakkında söylediklerini doğrular nitelikte. Bitcoin yatırımcısı ve analisti olan Murad Mahmudov, Tone Vays ile bir konuşma sırasında BTC’nin hala dip seviyesini görmediğini bu nedenle de 1.800 dolar ile 2.400 dolar arasında bir değerde kendine yer bulabileceğini öne sürüyor. Murad Mahmudov: “Bitcoin yakın gelecekte yeniden büyümeye başlamadan önce…


Ayılar hala pazarın kontrolünü ellerinde tutuyor ve bu durum analistlerin Bitcoin (BTC) hakkında söylediklerini doğrular nitelikte. Bitcoin yatırımcısı ve analisti olan Murad Mahmudov, Tone Vays ile bir konuşma sırasında BTC’nin hala dip seviyesini görmediğini bu nedenle de 1.800 dolar ile 2.400 dolar arasında bir değerde kendine yer bulabileceğini öne sürüyor.

Murad Mahmudov: “Bitcoin yakın gelecekte yeniden büyümeye başlamadan önce dibi görecek.”

2017 yılında lider kripto para birimi BTC ve diğer sanal para birimleri çok olumlu bir yıl geçirdi. BTC Aralık 2017’de (20.000 dolar) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve diğer sanal para birimleri 2018’in başında yeni rekorlara ulaştı. O zamandan beri, sanal para birimlerinin çoğu bir yıldan daha fazla bir sürede en düşük seviyeleri gördü.

Görüşme sırasında Murad Mahmudov ve Tone Vays pazar, BTC ve diğer birçok sanal para birimi hakkında konuştular. Murad Mahmudov, BTC’nin yakın gelecekte yeniden büyümeye başlamadan önce hala 1.800 ila 2.400 dolar arasında bir fiyat alabileceğini açıkladı. Gelecekte bu düşük seviyelere ulaşmak istiyorsa, Bitcoin neredeyse yüzde 50 oranında düşmek zorunda kalacak.

Ünlü analist: “Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve EOS şu anda aşırı değerli.”

Murad Mahmudov, piyasadaki çeşitli dijital varlıkların olması gereken değerlerinin çok üzerinde olduğu yorumunu yapıyor. Murad Mahmudov’a göre, Ethereum (ETH), Ripple (XRP) veya EOS şu anda aşırı değerli ve bu yatırımcıların dikkat etmeleri gereken şey. Bu kripto paralar Murad Mahmudov’a göre düşüş görebilir. Analiste göre, bu kripto para birimleri düşerse, BTC’yi de aşağıya sürükleyebilirler.

Tone Vays, BTC’nin dipte kalma ihtimalinin yüzde 30 olduğunu söyledi. Ancak ünlü analist konuşmasına, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendine girmeden önce bin dolara kadar düşebileceğini de söyleyerek devam etti. Kripto para alanındaki bir başka önemli analist olan Anthony Pompliano, daha önce VanEck ve SolidX BTC ETF önerisinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedilmesi durumunda Bitcoin’in 3 bin dolara düşebileceğini iddia etti.

Uzun vadede analistler, boğa eğilimli ve Bitcoin’in geleceğinden umutlu

Her iki analistte Bitcoin’in dip seviyesi konusunda ayı eğilimli görünmekle birlikte, dipten sonra, Bitcoin’in bir kez daha büyümeye başlayacağına inanıyorlar. Uzun vadede analistler, Bitcoin’in geleceği ve küresel finansman devrimini gerçekleştirme potansiyeli konusunda oldukça boğa kalıyorlar. Şu anda, Bitcoin 3.865 dolara yakın işlem görmekte ve 67,5 milyar dolarlık bir piyasa sermayesine sahip. Son 24 saatte CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, kaybettiği değerinin yüzde 0,89’unu geri kazandı.

Murad Mahmudov, 2018 Kasım döneminde paylaştığı piyasa analizinde Bitcoin’in 2019 yılının ilk yarısında 2.800 dolar ila 4.300 dolar arasında bir yerde olacağını iddia etti. Murad Mahmudov’un piyasa analizini paylaştığı esnada lider kripto para birimi Bitcoin 5.700 dolardan civarında alınıp satılııyordu. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 15 Aralık’ta 3.200 doların altına kadar gerilediğinden ünlü analistin fiyat tahmini doğru çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek possibility içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır. 

Leave a Reply

%d bloggers like this: