USA w ciągu miesiąca wydrukowało więcej pieniędzy niż przez dwa wieki | Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin – Polski Portal Bitcoin

USA w ciągu miesiąca wydrukowało więcej pieniędzy niż przez dwa wieki | Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin – Polski Portal Bitcoin

W liście do inwestorów opublikowanym w dniu 29 lipca, prezes Pantera Capital, Dan Morehead zauważył, że Stany Zjednoczone wydrukowały szokująco ogromną ilość pieniędzy na walkę z kryzysem finansowym wywołanym pandemią. „Stany Zjednoczone wydrukowały więcej pieniędzy w czerwcu niż w pierwszych dwóch stuleciach po powstaniu. W zeszłym miesiącu deficyt budżetowy USA – 864 miliardy dolarów –…

W liście enact inwestorów opublikowanym w dniu 29 lipca, prezes Pantera Capital, Dan Morehead zauważył, że Stany Zjednoczone wydrukowały szokująco ogromną ilość pieniędzy na walkę z kryzysem finansowym wywołanym pandemią.

„Stany Zjednoczone wydrukowały więcej pieniędzy w czerwcu niż w pierwszych dwóch stuleciach po powstaniu. W zeszłym miesiącu deficyt budżetowy USA – 864 miliardy dolarów – był większy niż całkowity dług zaciągnięty od 1776 enact końca 1979 roku”.

– napisał Morehead.

Morehead wyjaśnił, że Pantera Capital widzi Bitcoina jako rozwiązanie obecnego kryzysu. Skontrastował również efekty drukowania pieniędzy w ostatnich miesiącach z tym, jak w ciągu wieków działała równoważna ilość waluty:

„Z tym pierwszym bilionem [wydrukowanych dolarów] pokonaliśmy brytyjskich imperialistów, kupiliśmy Alaskę i Luizjanę, pokonaliśmy faszyzm, zakończyliśmy Wielki Kryzys, zbudowaliśmy Międzystanowy System Autostradowy i polecieliśmy na Księżyc”.

Morehead podał inflację jako główny powód, dla którego należy „przejść z papierowych pieniędzy na Bitcoina”. Według dyrektora generalnego, „nie ma potrzeby, aby liczby dostosowane były enact inflacji w przypadku Bitcoina, ponieważ w tym rodzaju pieniędzy nie ma inflacji/hiper-inflacji”.

Największa inflacja w historii

Zaniepokojony efektami drukowania pieniędzy jest również znany inwestor Peter Schiff. Zwrócił on uwagę na komentarze przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome Powella, który powiedział w tym tygodniu, że Fed używa „pełnej gamy narzędzi”, aby zareagować na pandemię: drukowanie pieniędzy, utrzymywanie stóp procentowych na poziomie bliskim zeru i stabilne zakupy aktywów za 120 mld dolarów miesięcznie.

„Stany Zjednoczone wkrótce doświadczą jednego z największych okresów inflacji w historii świata. Jakakolwiek wiarygodność, jaką posiada jeszcze Fed, zostanie utracona. Rezerwa Federalna wkrótce nie będzie warta kontynentalnych pieniędzy (Kontynentalny pieniądz papierowy w Stanach Zjednoczonych został kiedyś wymieniony na obligacje skarbowe w wysokości 1% jego wartości nominalnej)”.

– napisał Schiff na Twitterze.

Ceny wejdą w okres deflacji?

Pomimo powszechnych obaw związanych z inflacją, wielu ekspertów przewiduje, że ceny konsumpcyjne wejdą w okres deflacji. Tak właśnie stało się w Australii w tym tygodniu. ABC News podało, że ceny konsumpcyjne w tym kraju faktycznie spadły w czerwcu o 1,9%. Jest to rekord deflacji od czasu wojny koreańskiej.

Jednak wielu ekspertów wierzy, że inflacja jest ukryta w cenach aktywów, a nie cen konsumpcyjnych, i że drukowanie pieniędzy jest fundamentem rajdu rynku akcji w trakcie pandemii.

Pantera Capital ujawniła swoją prostą strategię inwestycyjną mającą na celu wyjście z pandemii:

„Pozostańcie długo w krypowalutach enact czasu otwarcia szkół. Produce tego czasu gospodarka nie będzie funkcjonować, a pieniądze będą archaic drukowane”.

Leave a Reply

%d bloggers like this: